Histo Cup Brno 2019

histocupIMG 1043 1

 

Retro pro všechny. Klasické závodní vozy míří na Masarykův okruh

Na téměř dvacet závodů jednotlivých kategorií se mohou těšit všichni, kteří tento víkend dorazí na Masarykův okruh. Na závodní dráze se 26. až 28. dubna představí automobiloví závodníci rakouského šampionátu Histo Cup. Tato oslava zlatých dob motoristického sportu nabídne v ostré akci ikonické vozy druhé poloviny 20. století.

Číst dál: Histo Cup Brno 2019

MZAV MAVERICK RESCUE EURO CUP na Automotodromu v Brně 2019

MaverickRescueBrno2019 26

O první dubnové sobotě se na brněnském Automotodromu uskutečnil úvodní podnik seriálu Mezinárodních závodů současných a historických automobilů do vrchu MAVERICK RESCUE EURO CUP 2019. Ze 64 přihlášených jezdců jich prošlo páteční administrativní a technickou přejímkou 60, se soudobými vozy jich bylo 48 a s historiky pak startovalo 12 jezdců.

Číst dál: MZAV MAVERICK RESCUE EURO CUP na Automotodromu v Brně 2019

Zámecký vrch v Náměšti nad Oslavou se hlásí o slovo

Marek Rybníček McLaren FI EVO foto Jiří Navrkal 1

Již za necelé tři týdny přivítá Náměšť nad Oslavou tradiční závod automobilů do vrchu XXXVIII. Zámecký vrch MANN-FILTER 2019. Během dvou víkendových závodů 4.-5. května se divákům představí kompletní česká špička letošní seriálu LIQUI MOLY Mistrovství České republiky soudobých a historických automobilů v závodech do vrchu a chybět samozřejmě nebude ani mezinárodní pohárový závod Maverick Rescue Euro Cup 2019.

Číst dál: Zámecký vrch v Náměšti nad Oslavou se hlásí o slovo

Jakub Kornfeil se v USA zranil a podstoupil operaci

47601209601 a275048eac z

Jakub Kornfeil odstartoval do Velké ceny USA v kategorii Moto3 z patnácté pozice. Měl skvělý start do závodu a pral se v čelní skupině. Pak ale přišel incident s Romanem Fenatim a náš jezdec skončil na zemi.

Číst dál: Jakub Kornfeil se v USA zranil a podstoupil operaci

Jarní cena Brna 2019

jarnicenaIMG 0091 7

 

První podnik sezóny české motocyklové špičky doplní závody sidecar

O první body tuzemského šampionátu silničních motocyklů na přírodních okruzích budou motocykloví závodníci soupeřit tento víkend 13. až 14. dubna na Masarykově okruhu v Brně. Jarní cena Brna nabídne vyjma 13 motocyklových závodních tříd i mezinárodní šampionát atraktivních sidecar.

Číst dál: Jarní cena Brna 2019

Liqui Moly Racing Team zahájil sezónu 2019 na Masarykově okruhu v Brně.

Marek Rybníček představil v Brně nový vůz MC F1 EVO foto Jiří Navrkal

Úspěšně vstoupili do letošní vrchařské sezóny jezdci Liqui Moly Racing Teamu ve složení Marek Rybníček, Martin Jerman, Gabriela a Filip Sajlerovi a Jiří Špalek.

Marek Rybníček se poprvé představil s nový vozem Mc F1 EVO 2019 ve třídě siluet, Martin Jerman startoval s osvědčeným sporťákem Lamborghini Gallardo GT3 ve třídě GT. Gabriela a Filip Sajlerovi znovu osedlali loňské úspěšné vozy Mitsubishi Lancer EVO X ve třídě N nad 3000 ccm, pouze Jiřímu Špalkovi se přilepila na jeho Normu M20F EVO smůla již v prvním závodě.

Číst dál: Liqui Moly Racing Team zahájil sezónu 2019 na Masarykově okruhu v Brně.

První závod letošního italského šampionátu minimoto jel Matyáš Pálka na trati v Caszrezzato

Matyas Palka 84

Hlavní Matyášův závodní seriál CIV odstartoval tento víkend v italském Caszrezzato. Letos jedeme v italském šampionátu minimoto s podporou GHR a Maty tak sedlá stroj DM s továrním motorem GHR. Potenciál tohoto stroje je o mnoho vyšší, než má naše osmdesát čtyřka natrénováno s jeho Blatou, a tak se opět učil a sžíval s ještě větší sílou motoru.

Číst dál: První závod letošního italského šampionátu minimoto jel Matyáš Pálka na trati v Caszrezzato

Nová sezóna na Masarykově okruhu v Brně

Sezona2019AMDBRNO 6

 

Divácky populární vytrvalostní závod šampionátu 24H Series se po dvouleté odmlce vrací do kalendáře závodních akcí Automotodromu Brno. Piloti cestovních a silných GT vozů se v Brně představí 24. a 25. května v rámci 12hodinového klání. Pro tuzemského fanouška je závod atraktivní i díky účasti českých závodníků, kteří jsou favority na vítězství.

Číst dál: Nová sezóna na Masarykově okruhu v Brně

Jakub Kornfeil po pádu bez bodů

40534979333 e70351877d z

               

Jakuba Kornfeila při druhém podniku mistrovství světa silničních motocyklů provázela smůla. Na okruhu Termas de Rio Hondo v Argentině se nejprve trápil v kvalifikaci a snahu o zisk bodů do celkového hodnocení překazil pád.

Kornfeil startoval do závodu jako šestnáctý. Během prvního kola si o místo pohoršil a dostal se do kolize se soupeřem Kazuki Masakim. Následoval výjezd mimo trať a ztráta mnoha pozic až na konec startovního pole. Několik pozic se našemu jezdci podařilo získat zpět. Byl jednadvacátý, když přišla další rána.

Číst dál: Jakub Kornfeil po pádu bez bodů

Filip Salač: "I přes nezaviněný pád jsem ze závodu zklamaný"

55771774 2449386481956018 2075307435555291136 n

Závodní víkend v Argentině dnes neskončil pro Filipa Salače šťastně. Při souboji ve skupině na začátku závodu spadl. I když závod s poškozenou motorkou a rozepnutou kombinézou dokončil, je zklamaný.

Druhá Velká cena letošní sezóny mistrovství světa silničních motocyklů je minulostí a svůj závodní debut na okruhu Termas de Río Hondo v Argentině má za sebou Filip Salač. Závod třídy Moto3 byl první na programu a jel se na 21 kol. Předpověď počasí, která hlásala déšť, se nevyplnila a jelo se na suché trati.

Číst dál: Filip Salač: "I přes nezaviněný pád jsem ze závodu zklamaný"

Senzační vítězství pro RTR Projects na italské půdě!

664851

Tým RTR Projects získal své první velké vítězství v roce 2014 právě v Mugellu. A po pěti letech připisuje do svých statistik další velkých úspěch: první vítězství s KTM X-BOW GT4 ve vytrvalostních závodech 24H Series by Creventic.

Číst dál: Senzační vítězství pro RTR Projects na italské půdě!