Motorkáři hromadně vyrazí na dráhu Masarykova okruhu

 

2017IMG 6575

 

Příznivci jízdy v jedné stopě po roce opět vyrazí na společnou projížďku po závodní dráze Masarykova okruhu. Akce, která původně vznikla jako vzpomínka na tragicky zesnulého pilota MotoGP Marca Simoncelliho si pro letošek zachovala dvoudenní formát. Společná vyjížďka se uskuteční tuto sobotu 6. října a doplní ji tematický doprovodný program.

Číst dál: Motorkáři hromadně vyrazí na dráhu Masarykova okruhu

Jezdci Liqui Moly Racing Teamu kralovali posledním závodům do vrchů letošní sezóny v Divákách.

David Komárek Norma M20FC EVO Komvet na trati Divácké 13 2018

Liqui Moly Racing Team úspěšně završil letošní sezónu automobilů do vrchu v jihomoravských Divákách, kde se uplynulý víkend uskutečnily poslední dva závody seriálu Mezinárodního mistrovství České republiky. Sestava týmu tentokrát dorazila do Diváků bez Marka Rybníčka, který obhájil titul mistra republiky v Divizi II, již při předcházejícím závodě na Ecce Homo ve Šternberku a jeho Ford Fiesta WRC se již pomalu chystá na cestu k novému majiteli. Zbývající jezdci týmu přijeli na Moravu nejen s úmyslem, že si letos naposledy v sezóně zazávodit , ale hlavně zabojovat o mistrovské tituly ve svých kategoriích a ve hře byl i boj o titul vícemistra v absolutní klasifikaci.

Číst dál: Jezdci Liqui Moly Racing Teamu kralovali posledním závodům do vrchů letošní sezóny v Divákách.

Kornfeil opět penalizován - i tak se prokousal na 11. místo

30966326608 4980dd8070 z

S dvanáctým místem v kvalifikaci byl po pádu otřesený Jakub Kornfeil spokojený. V neděli ráno ale přišla studená sprcha. Vedení závodu se rozhodlo penalizovat celkem šestnáct jezdců za čekání během kvalifikačního tréninku. Penalizace v podobě dvanácti míst tedy odsunula našeho jezdce na šestadvacátou příčku na roštu.

Číst dál: Kornfeil opět penalizován - i tak se prokousal na 11. místo

HATTRICK NA MISTROVSTVÍ EVROPY 2018 V TRUCK TRIALU MÍŘÍ DO PARDUBICKÉHO KRAJE

trucktrial001

Racing Team Avia Future jezdí pod záštitou CROSS CLUBU Přelouč. Bohumír Čáp z Přelouče (řidič) a Kateřina Ventluková ze Skoranova u Třemošnice (navigátorka) jako již jediná česká posádka se účastní mistrovství Evropy v TRUKC TRIALU. Jezdí s vozidlem Avia D31, ostatní konkurence s vozy Mercedes Unimog. V roce 2007 získává Racing Team Avia Future poprvé titul mistrů Evropy, poté následovala dlouhá řada druhých, třetích míst a až v roce 2016 se povedlo opět získat titul mistrů Evropy. Sezóna 2017 tomu nebyla výjimkou a titul mistrů Evropy si obhájili. Píše se rok 2018 a posádka znovu vyráží bojovat s evropskou konkurencí.

Číst dál: HATTRICK NA MISTROVSTVÍ EVROPY 2018 V TRUCK TRIALU MÍŘÍ DO PARDUBICKÉHO KRAJE

Ježek s Hanikou vezou z Bol D´Or 10. místo, díky výkonům na hraně možností

2018 19 01 EWC BoldOr 20180913 DSC 11886 o

 

Ondřej Ježek s Karlem Hanikou dojeli do cíle legendární 24hodinovky Bol d´Or na výborném 10. místě. Český tým Mercury Racing tak v silné konkurenci továrních jezdců zdárně odstartoval do nové sezóny mistrovství světa vytrvalostních závodů EWC. Na francouzském okruhu Paula Ricarda však naši závodníci zažili několik nečekaných okamžiků, které zkomplikovaly původní plány. Přesto se podařilo podat úctyhodné výkony a potvrdit si tak, že příště může být výsledek ještě lepší.

Číst dál: Ježek s Hanikou vezou z Bol D´Or 10. místo, díky výkonům na hraně možností

Fotogalerie Lukáše Simona a L.S. Racing Teamu

DSC 15951

 

Přinášíme vám fotogalerii z průběhu sezóny mladého brněnského závodníka Lukáše Simona, jezdícího seriál Alpe Adria Cup v týmu L.S. Racing Team.

Číst dál: Fotogalerie Lukáše Simona a L.S. Racing Teamu

Ondřej Ježek je připraven na svou první 24hodinovku

0006678 8 Hours Suzuka 2018 1

Ondřej Ježek je spolu s týmovými kolegy Karlem Hanikou a Davidem Perretem připraven vrhnout se do úvodního závodu nové sezóny mistrovství světa vytrvalostních závodů EWC. Jezdci českého týmu Mercury Racing, jedoucího na stroji značky BMW, odstartují do závodu tuto sobotu v 15 hodin. Na francouzském okruhu Paula Ricarda se vydají na náročnou jízdu trvající 24 hodin, během níž si budou předávat společný motocykl. O výsledcích závodu rozhodne připravenost jezdců, stejně jako týmová strategie zvolená pro bleskové zastávky v boxech, tankování nebo výměnu pneumatik.

Číst dál: Ondřej Ježek je připraven na svou první 24hodinovku

Vítězné loučení Marka Rybníčka s Fordem Fiesta WRC EVO ve Šternberku.

Marek Rybníček Fird Fiesta WRC EVO Šternberk 2018

Krátká verze trati Ecce Homo (4,8 km) ve Šternberku byla místem konání předposledního podniku letošního seriálu Autoklub Mistrovství ČR v závodech do vrchu, Autoklub České trofeje a závodu historických automobilů. Závodu, který se jel jako Memoriál Jiřího Sedláčka, Společně se na trati utkali i s jezdci pohárového mezinárodního závodu – Maverick Rescue Euro Cup 2018 a na startovní čáru závodu se postavilo přes 120 jezdců. Závod se jel za ideálního počasí a tentokrát se ho zúčastnila neúplná ekipa jezdců Liqui Moly Racing Teamu.

Číst dál: Vítězné loučení Marka Rybníčka s Fordem Fiesta WRC EVO ve Šternberku.

Masaryk Racing Days & BOSS GP

IMG 2306

Gerstl opět dominoval, z vítězství v sobotním sprintu se radoval Záruba z brněnského týmu Mičánek Motorsport

Brno – Celkem 17 závodů ve dvou dnech nabídl fanouškům automobilového sportu tradiční vrchol podzimní sezóny Masaryk Racing Days. Atraktivnímu klání doprovodné série formulových vozů BOSS GP i letos kraloval Ingo Gerstl s F1 monopostem Toro Rosso. Ve středoevropském mistrovství cestovních a GT vozů se dařilo českým závodníkům. Vytrvalostní závod ovládl Aleš Jirásek, ve dvou sprintech nejsilnější třídy D4 nad 2000 ccm zvítězil Josef Záruba v sobotu a Richard Chlad v neděli.

Číst dál: Masaryk Racing Days & BOSS GP

Na závodní dráze nově se safety car Hyundai i30 N

IMG 3014

Provoz na závodní dráze Masarykova okruhu nově zabezpečují tři vozy Hyundai i30, z toho dva ve sportovní verzi N. Auta plní funkce, které jsou pro závodní okruhu zásadní – fungují jako safety car, medical car a vůz pro race control. Vozy, které v rámci navázané spolupráce s Automotodromem Brno poskytla nošovická automobilka, svými parametry odpovídají sériové výrobě, došlo u nich ovšem k několika specializovaným úpravám, jako je usazení signalizačních světel na střechu vozu a modifikace zavazadlového prostoru pro potřeby zdravotníků. Automobily Hyundai nahradily doposud sloužící vozy Škoda Octavia RS.

Číst dál: Na závodní dráze nově se safety car Hyundai i30 N

Masaryk Racing Days & BOSS GP 2018

IMG 3524

Přepíše se traťový rekord? Masarykův okruh ovládnou formule a finále středoevropské okruhové elity

1,36.065. To je hodnota oficiálního traťového rekordu, který od loňského září drží Ingo Gerstl. Se svým F1 monopostem Toro Rosso STR1 dokázal rekordní čas zajet v rámci závodu série BOSS GP. Atraktivní šampionát formulových vozů nebude na Masarykově okruhu chybět ani letos. Pojede se v rámci akce Masaryk Racing Days, která se koná už tento víkend 8. – 9. září. Dočkají se fanoušci dalšího zápisu do historie?

Číst dál: Masaryk Racing Days & BOSS GP 2018