Oliver König: "Body byly na dosah"

WorldSSP300 Misano Oliver zavod 2019 01

Oliver König dnes v Misanu nastoupil do hlavního závodu třídy Supersport 300. V něm celou dobu bojoval ve skupině jedoucí o body. Na ty nakonec nedosáhl, ale ztráta byla minimální.

Na okruhu Marca Simoncelliho v Misanu dnes skončilo další kolo letošní sezóny mistrovství světa Superbiků. Na programu byly všechny hlavní závody a jako poslední na trať vyrazili jezdci třídy Supersport 300. Jejich závod byl vypsán na 13 kol. Po včerejších deštích se počasí vrátilo k tomu pátečnímu, takže bylo slunečno s teplotou vzduchu 28°C a trati 45°C.

Číst dál: Oliver König: "Body byly na dosah"

BOSS GP na Monze úřadovali Stratford a Gerstl s F1

IMG 2361 2

Již 25 let existující série určená velmi rychlým formulím F1, GP2, FR3,5,F3000 nebo Indy má za sebou třetí letošní dvojzávod na italské Monze a sezóna se tímto kláním přehoupla do druhé poloviny sezóny. Letos na startu chybí zatím Veronika Cichá s GP2, zářiové klání míří do Brna, kde by ji asi fanoušci rádi viděli. Ve startovním poli dominují vozy GP2, takové které letos pořídil třeba Lubomír Světínský. Série má dvě kategorie Open Class, Formula Class a Prestige Class. Série figuruje také v kalendáři FIA eventů.

Číst dál: BOSS GP na Monze úřadovali Stratford a Gerstl s F1

LUTOPOL Racing Team s Vaškem Šafářem

64832988 416292382301752 2211469387876007936 n

Spojení LUTOPOL Racing Teamu a Vaška Šafáře na akci NASCAR Show? Pro neznalé jde o překvapivou zprávu, pro znalce se jedná o ukázku spolupráce mezi stájemi. Ano do formule Renault 2.0 stáje LUTOPOL Racing Team, usedne jezdec Václav Šafář. Servisní tým Racing Engineering zajistí přípravu a servis vozidla. Cílem je vítězství ve formulích Renault v závodě rakouského poháru „Drexler Automotive Formel Cup“, který je součástí akce OMV MaxxMotion NASCAR Show. A kdy že tato divácky atraktivní akce propukne? Již příští víkend na mosteckém autodromu (ve dnech 28 až 30.6.)

Číst dál: LUTOPOL Racing Team s Vaškem Šafářem

Bláznivá sobota v Misanu

WorldSSP300 Misano 2019 sobota 01

Závodní víkend mistrovství světa Superbiků dnes v Misanu pokračoval tréninky, Superpole a závodem Last Chance. Velkou roli sehrálo počasí, které měnilo podmínky na trati doslova z minuty na minutu.

Okruh v Misanu tento víkend hostí další kolo letošní sezóny mistrovství světa Superbiků a dnešní harmonogram byl pěkně nabitý. Vše navíc komplikovalo počasí. Od rána na trati Marca Simoncelliho pršelo, ale podmínky se během pár minut změnily. Pršet přestalo, trať začala osychat, ale to trvalo jen chvíli a znovu pršelo. Takhle se to měnilo celý den. Teploty i vlhkost vzduchu byly vysoké, což způsobovalo velké dusno. Kvůli tomu byla práce jak jezdců, tak mechaniků, mnohem těžší.

Číst dál: Bláznivá sobota v Misanu

Mokrý Glasbach novou zkušeností pro Liqui Moly Racing Team

Marek Rybníček Mc Laren F1 EVO Glasbach 2019 foto Jan Stránský

 

Výfukové svody závodních speciálů sotva stačily vychladnout po závodním víkendu na šternberském Ecce Homo, kde se utkala evropská špička v závodech do vrchu při pátém podniku mistrovství Evropy, kde nemohl chybět ani Liqui Moly Racing Team a už se opět žhavily motory v německém Glasbachu, kde evropský vrchařský šampionát pokračoval na 5500 metrů dlouhé trati. Německý závod představuje zcela rozlišný profil tratě. která oproti předchozím závodům vyžaduje maximální úsilí a soustředění, protože v jejím profilu je minimum přímých úseků a mnoho zatáček takzvaně na srdce. Do Glasbachu ve středu Německa poblíž lázeňského městečka Bad Liebenstein, se vydali změřit s evropskou konkurencí svoji aktuální formu také Marek Rybníček s Martinem Jermanem.

Číst dál: Mokrý Glasbach novou zkušeností pro Liqui Moly Racing Team

Festival rychlosti na brněnském výstavišti

IMG 2294

Poslední sobotu v červnu se bude konat dnes již tradiční akce Brno Revival • festival rychlosti mezi pavilony. Každý rok se na trati uprostřed veletržního areálu objeví plno unikátních závodních strojů se zajímavou historií. Tak tomu bude i letos.

Číst dál: Festival rychlosti na brněnském výstavišti

Katalánská divočina Jakuba Kornfeila

  48067478062 c13299fff7 z              

Jakub Kornfeil se kvalifikoval do Velké ceny Katalánska jako šestadvacátý. Díky penalizacím uděleným jeho soupeřům se na roštu posunul o čtyři místa. Stejně jako celý víkend byla úvodní kola závodu velkým trápením. Pak se ale náš jezdec posunul a dokonce zaznamenal bodový zisk za umístění v první desítce.

Číst dál: Katalánská divočina Jakuba Kornfeila

Grand Prix České republiky 2019 Automotodrom Brno, a.s. vítá navýšení státní podpory

46IMG 7535

Vláda České republiky v pondělí 10. června 2019 rozhodla o navýšení příspěvku na konání Grand Prix České republiky. Výše státní podpory pro tento ročník bude činit 55 miliónů korun. Automotodrom Brno, a.s. vysoce oceňuje pozitivní přístup Vlády ČR k této prestižní sportovní události.

Ivana Ulmanová, předsedkyně představenstva společnosti Automotodrom Brno, a.s.: „Výsledného rozhodnutí Vlády České republiky o navýšení příspěvku na podporu Grand Prix České republiky si velmi vážíme a považujeme ho za zásadní skutečnost ve snaze udržet tuto prestižní akci v České republice.

Číst dál: Grand Prix České republiky 2019 Automotodrom Brno, a.s. vítá navýšení státní podpory

Kornfeilův skvělý comeback na vítězství nestačil. Radoval se Záhorský.

IMG 3903

Světový šampoinát v motorovém surfování má za sebou svou druhou zastávku letošní sezóny. Na Brněnské přehradě se sešlo více jak 60 závodníků z 12 zemí světa a na startovní listině bylo k vidění celkem 8 mistrů světa napříč různými sportovními kategoriemi.

Číst dál: Kornfeilův skvělý comeback na vítězství nestačil. Radoval se Záhorský.

Carboniacup míří za teplem na Pannoniaring

DSCF1937

Již třetí sérii závodů zvaných Carboniacup čeká další maďarské zastavení, tentokráte již snad slunečný Pannoniaring, poblíž lázní Sárvár, tedy možné spojení vykoupání i zazávodění na místním autodromu, který má mimochodem velmi pěkné zázemí. Na 4740m dlouhém autodromu bude snad lepší počasí, než na sousedním Slovakiaringu, kde to místy připomínalo kluziště a pár účastníků si s sebou odvezlo i pěkné šrámy. Celkem se přihlásilo 77 vozů, pojedou opět fiátky Abarth 500, ale také formule Abarth F4, či Dallara GP2.

Číst dál: Carboniacup míří za teplem na Pannoniaring

Motocyklový jezdec Matyáš Pálka si z italské Pomposy přivezl pohár za třetí místo

IMG 20190603 WA0005

Na závodech v Pomposa nás konečně uvítala slunná a teplá Itálie, tak jak ji známe. I když bylo horko, byl Matyáš rád, že ho nečeká další mokrý závod.  V tomto závodním seriálu běžně jezdí Maty na rámu Blata s motorem GHR, ale bohužel tento víkend pro absenci bezpečnostního prvku na motorce, který nám bohužel nebyl po zapůjčení včas vrácen, musel přesednout na rám DM.

Číst dál: Motocyklový jezdec Matyáš Pálka si z italské Pomposy přivezl pohár za třetí místo