Masaryk Racing Days & F1 Show

Masaryk Racing Days Brno 2022 IMG 8404

Na Masarykově okruhu se schyluje k závěrečné bitvě o mistrovské tituly. O víkendu na dráze zaburácí i monoposty Formule 1

Velké finále automobilové sezóny je na programu tento víkend 9. a 10. září na Masarykově okruhu v Brně. Nabitý program závodního podniku Masaryk Racing Days se ponese ve znamení soubojů středoevropské okruhové elity o mistrovské tituly. Ostrou akci doplní zcela nový formát exhibice ikonických F1 monopostů.

Promotér šampionátu BOSS GP letos do Brna přiveze minimálně 11 bývalých vozů F1, z nichž většina vyrazí na závodní dráhu.„Fanoušci se o víkendu mohou těšit na celkem šest exhibic. V akci si prohlédnou stroje ze vzdálenější i nedávné historienejslavnějšího motoristického šampionátu. Na trať vyrazí třeba monopost F1 Wolf WR7 z roku 1979,Arrows A22 z roku 2001 nebo Lotus T127 z roku 2010. Chybět nebude ani držitel oficiálního traťového rekordu Masarykova okruhu Ingo Gerstl svozem Toro Rosso STR1 z roku 2006,“ vyjmenovává Jana Božková, manažerka akce za Automodrom Brno. Další vzácné monoposty budou k vidění v paddocku, v čele s originálním vozem Ferrari F310B, ve kterém v sezóně 1997 závodil Michael Schumacher.

 

ČASOVÝ HARMONOGRAM A STARTOVNÍ LISTINY ZDE

 

 

Masaryk Racing Days Brno 2022 IMG 8584

 

Víkend přinese štědrou porci ostrých klání šampionátů ESET Cup Series, TCR EasternEurope a FIA F4 CEZ. Šachovnicová vlajka pro vítěze zavlaje celkem patnáctkrát. Závodům budou od pátku předcházet volné tréninky a kvalifikační jízdy. Program na dráze obohatí vyjma F1 Show i historický šampionát HAIGO.

 

Masaryk Racing Days Brno 2022 IMG 7933

 

MASARYK RACING DAYS BRNO 2022 - FOTOGALERIE ZDE

 

Týmová bitva o titul v kategorii GT vozů

Velkým lákadlem je královská kategorie GT vozů.Pozornost všech fanoušků se bude soustředit především na třídu GTC, ve které se o mistrovský titul utkají kolegové z brněnské stáje Mičánek Motorsport – Jáchym Galáš a Matěj Pavlíček.Do děje ve třídě GT3 promluví tovární jezdec BMWM Motorsport Max Hesse.

O prvenství je rozhodnuto v sérii TCR EasternEurope, ale to ji na atraktivitě nijak neubírá. Titul má sice jistý slovenský pilot Maťo Homola v barvách Janík Motorsport, velký boj bude pokračovat o pozici vicemistra. Na stříbrnou pozici v konečném bodování šampionátu aspirují hned čtyři jezdci včetně tuzemského Adama Kouta z téže stáje. Předposlední závodní víkend pakčeká jezdce formulového šampionátu FIA F4 CEZ, ve kterém se představí hned trojice českých závodníků.

 

Masaryk Racing Days Brno 2022 IMG 8643

 

Pro diváky budou otevřené přírodní tribuny C a F, stejně jako sedadlové tribuny v prostoru startu a cíle, kde bude umístěna velkoplošná obrazovka. Pro držitele všech typů vstupenek je volně přístupný i paddock. Víkendové vstupné na akci činí 550 korun, jednodenní vstupenku zájemci pořídí za 350 korun.

Automotodrom Brno ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna vypravuje speciální autobusovou linku č. 400, která návštěvníky odveze z Mendlova náměstí až k hlavnímu vstupu do areálu Masarykova okruhu a zpět.Doprovodný program nabídne sobotní besedu se spíkrem Masarykova okruhu Martinem Strakou, FMX Show, jízdy na motokárách, F1 simulátor nebo skákací hrad pro nejmenší návštěvníky.

 

TZ Automotodrom Brno