červen 23, 2024

WTCC SLOVAKIARING

 MG 9055

Tento víkend (20.-21. júna) privíta automotodróm SLOVAKIA RING pri Orechovej Potôni už po štvrtýkrát prestížne Majstrovstvá sveta cestovných automobilov (FIA WTCC). Spolu s Formulou 1, WRC a niekoľkými ďalšími seriálmi patrí práve WTCC k najsledovanejším a najobľúbenejším svetovým šampionátom. Dnes sa v uliciach Bratislavy ukázali aj niektoré veľké hviezdy Majstrovstiev sveta.

Jedna z najväčších aktívnych legiend motoršportu je určite Francúz Sébastien Loeb (41), ktorý v rokoch 2004-2012 vyhral neuveriteľných 9 titulov majstra sveta v rely (WRC). SLOVAKIA RING mu po minulé dva roky priniesol dve víťazstvá, z toho jedno práve na WTCC. „SLOVAKIA RING je okruh, ktorý mám rád a pevne verím, že tu opäť zabojujem o dobré výsledky,“ povedal Sébastien Loeb (Citroën-Total WTCC) na tlačovej konferencii pred veľkým víkendom.

Spolu s ním sa tu ukázala aj aktuálne najväčšia domáca hviezda tohto víkendu – Maťo Homola (20). Okrem štartu v európskom seriáli ETCC odštartuje mladý Senčan ako prvý Slovák aj na Majstrovstvách sveta WTCC. „Nepociťujem veľký tlak pred víkendom a chcem si to hlavne užiť a dobre reprezentovať Slovensko. Čaká ma nabitý víkend,“ uviedol Maťo Homola. Sébastien Loeb mu zároveň pošepkal, že on sám ma menej skúseností s okruhmi než Maťo, takže mu nemá ako poradiť. Organizátor zároveň pozýva všetkých fanúšikov, aby prišli na SLOVAKIA RING podporiť nášho hrdinu, ktorý už teraz patrí do plejády slovenských športovcov na medzinárodnej úrovni.

Okrem Maťa si atmosféru starej Bratislavy užili aj maďarský športovec roka - pretekár Norbert Michelisz (Zengő Motorsport), či holandská vychádzajúca hviezda Nick Catsburg (Lada Sport Rosneft).

Na divákov čaká tento víkend na SLOVAKIA RINGu nabitý program, kde sa okrem WTCC predstaví aj množstvo ďalších podporných seriálov plných akcie a vzrušujúcich súbojov. Víkend je pripravený pre celé rodiny a návštevníci majú dokonca príležitosť navštíviť aj zákulisie pretekov – tzv. paddock. K hlavnému programu patrí „selfie“ s Maťom Homolom a Norbertom Micheliszom v sobotu o 13:15, po ktorom nasleduje kvalifikácia WTCC o 15:00. Nedeľňajší hlavný program začína autogramiádou všetkých jazdcov WTCC o 10:00, a po nej možnosť spraviť si „selfie“ s aktuálnym majstrom sveta a priebežným lídrom poradia Argentínčanom José María Lópezom, ale aj s Nickym Catsburgom. Dvoje pretekov WTCC sú naplánované na 12:45 a 14:00, pričom Maťa Homolu môžete podporiť aj v pretekoch ETCC o 10:05 a 11:10.

Ďalšie informácie nájdete na www.slovakiaring.sk

Zdroj: Slovakiaring

Publish modules to the "offcanvs" position.