Kork Ballington bude uveden do Síně legend MotoGP

a6c1b0b7 1ddd 4751 9d9b 50b1db41ba00

Bývalý jezdec mistrovství světa silničních motocyklů a několikanásobný mistr světa Kork Ballington z Jižní Afriky bude uveden do Síně legend MotoGP. Slavnostní zařazení proběhne při Grand Prix Austrálie.

Čtyřnásobný mistr světa Kork Ballington se tuto sezónu stane Legendou MotoGP. Do Síně legend Moto GP bude uveden při australské Grand Prix na Phillip Islandu. Kork Ballington vyhrál po dvou titulech v kubaturách 250 a 350 ccm v letech 1978 a 1879.

 

Kork Ballington:

„Jsem ohromen. Strávil jsem den přemýšlením o své cestě od chvíle, kdy jsem byl mladý kluk a toužil jsem po motorkách. Dal jsem se na neuvěřitelnou cestu, která stále až do dnes pozitivně ovlivňuje veškeré aspekty mého života. Připojit se k elitní skupině, která je na tomto seznamu, je pro mne velká čest. Cítím hlubokou pokoru, že jsem se stal jedním z nich. Během své kariéry jsem nikdy neočekával a ani nebylo mým cílem být uznáván. Zaměřil jsem se jen na to, abych do toho dal všechno, když jsem ctil opravdové hodnoty sportovního ducha a respektoval ostatní soupeře. Uznání se stalo vedlejším produktem úspěchu a toto uznání mých úspěchů mě následovalo až dodnes. Zapojení mezi Legendy MotoGP je pro mě velké. Bude mi potěšením navštívit australskou Grand Prix. Přivezu sem svou ženu Bronwyn, která byla vždy nedílnou součástí mé cesty. Byli jsme spolu 50 let a svoji jsme 40 let. Je to dlouhá doba! Mockrát děkuji, jsem hluboce zasažen.“

 

6f66c767 39a3 476c 8a49 a82dea290405

 

Kork Ballington se připojí k seznamu legend, kde již jsou Giacomo Agostini, Mick Doohan, Geoff Duke, Wayne Gardner, Mike Hailwood, Daijiro Kato, Eddie Lawson, Anton Mang, Angel Nieto, Wayne Rainey, Phil Read, Jim Redman, Kenny Roberts, Jarno Saarinen, Kevin Schwantz, Barry Sheene, Marco Simoncelli, Freddie Spencer, Casey Stoner, John Surtees, Carlo Ubbiali, Alex Crivillé, Franco Uncini, Marco Lucchinelli, Randy Mamola a Nicky Hayden.

JM

Zdroj: MotoGP