Velká cena Bahrajnu pohledem Pirelli

e6e429c8 471e 4f5c aee1 2cbef0d54b0c

 

SEBASTIAN VETTEL (FERRARI) VYHRÁL VELKOU CENU AUSTRÁLIE Z POLE POSITION SE STRATEGIÍ JEDNÉ ZASTÁVKY S PŘEZUTÍM ZE SUPERMĚKKÉ NA MĚKKOU SMĚS

V ZÁVĚREČNÉM 39-KOLOVÉM STINTU UDRŽEL VETTEL VEDENÍ PŘED OBĚMA MERCEDESY JEDOUCÍ PO JEDNOM PIT STOPU NA STŘEDNÍ SMĚSI

V BAHRAJNU JSME VIDĚLI ŠIROKOU ŠKÁLU STRATEGIÍ, 8 NEJLEPŠÍCH JEZDCŮ ZVOLILO RŮZNOU TAKTIKU NASAZENÍ SMĚSÍ NA NEJDRSNĚJŠÍM ASFALTU CELÉ SEZONY.

Druhý závod sezony byl jako hra na kočku a myš mezi Ferrari a Mercedesy, když Sebastian Vettel (Ferrari) udržel vedení před oběma Mercedesy Valtteriho Bottase a Lewise Hamiltona i přesto, že odjel 39 kol dlouhý stint na měkké směsi a jeho soupeři měli čerstvější sady střední směsi. Hamilton byl jediným jezdcem v top 10, který odstartoval na měkké směsi. Stejně jako jeho týmový kolega Valtteri Bottas přezul na střední pneumatiky během jediné zastávky. Vettel odjel dlouhý druhý stint na měkkých pneumatikách a v těsném závěru se udržel před Bottasem.Viděli jsme široké spektrum strategií, všichni jezdci v top 8 zvolili různé vzorce použití pneumatik a mnoho pilotů využilo strategie k dosažení jejich dosavadních nejlepších výsledků, jako například čtvrtý Pierre Gasly (Toro Rosso) a devátý Marcus Ericsson (Sauber). Někteří v závodě využili všechny tři dostupné směsi.

 

Mario Isola, vedoucí závodního oddělení pro automobilový sport Pirelli:„Velká cena Bahrajnu byla naprosto vzrušujícím a strhujícím závodem. Nová generace pneumatik splnila přesně to, v co jsme doufali – mnoho různých strategií, těsné závodění a souboje nejlepších jezdců světa až do poslední zatáčky. Volba pneumatik byla klíčem k vítězství Sebastiana Vettela, který přezul na novou sadu měkkých pneumatik a odjel závěrečný stint dlouhý 39 kol, což jsme občas viděli i dříve. Mercedes také zvolil strategii jedné zastávky v boxech u obou vozů, které si dojely pro druhé a třetí místo, i když jsme předpokládali strategii dvou zastávek jako teoreticky nejrychlejší. Blahopřejeme Pierru Gaslymu a stáji Toro Rosso a přejeme rychlé zotavení mechanikovi Ferrari, který byl zraněn během jejich pit stopu“.

 

Text a foto: Pirelli