Úspěšný domácí závod pro Liqui Moly Racing Team v Náměšti nad Oslavou.

11 Liqui Moly Racing Team na Zameckem vrchu MANN FILTER 2018

Úspěchem jezdců domácího LMRT skončil o uplynulém víkendu XXXVII. Zámecký vrch MANN-FILTER 2018 v Náměšti nad Oslavou. Jednalo se druhý podnik letošního seriálu Autoklub Mistrovství ČR v závodech automobilů do vrchu, jehož se zúčastnilo 70 jezdců.  Za dvojnásobným vítězem a novým rekordmanem trati, Milošem Benešem, byl v sobotním závodě absolutně druhý Marek Rybníček, třetí Jiří Špalek, sedmý Filip Sajler, osmý Martin Jerman a devátá Filipova manželka, Gabriela Sajlerová. V nedělním závodě si druhé a třetí místo prohodili Jiří Špalek s Markem Rybníčkem, o dvě místa nahoru se posunul na šestou příčku Martin Jerman a Filip Sajler s Gabrielou Sajlerovou zopakovali svoje umístění ze sobotního závodu.

Marek Rybníček startoval ve třídě E2-SH nad 3000 ccm s vozem Ford Fiesta WRC EVO a po oba dva dny byl ve třídě nejrychlejší a také vyhrál mezi všemi cestovními vozy. Až na jednu výjimku se dostal vždy pod limit jedné minuty a nejlepší čas zajel ve druhé jízdě sobotního závodu, kdy mu časomíra naměřila 59,22 sekundy. „Jsem velice spokojený, jsem v pořádku i auto je netknuté. Stále mně ještě trochu zlobí nové řazení – pádlo pod volantem, ale teď máme měsíc do dalšího závodu ve Šternberku. Je to dostatečná doba, abychom vše doladili a vylepšili“ sdělil své dojmy po závodě Marek Rybníček.

 

02 Marek Rybnicek Ford Fiesta WRC Evo na Zameckem vrchu MANN FILTER 2018

 

Výborně si vedl Jiří Špalek s Normou M20F EVO. Ten dosáhl svého nejlepšího času v první jízdě druhého závodu – 58,30 sekundy. Jak v sobotu tak i neděli vyhrál svoji třídu E2 – SC do 3000 ccm. Po nedělní závodě byl s celým víkendem velice spokojený. „Byl to krásný závod, ke kterému přispělo počasí, veliká kulisa diváků. Myslel jsem si, že i v druhé nedělní jízdě dosáhnu času pod 59 sekund, ale trochu mně to klouzalo a nakonec to stačilo  na celkové druhé místo“ řekl Jiří Špalek.

 

04 Jiri Spalek Norma M20F na Zameckem vrchu MANN FILTER 2018

 

Velká spokojenost vládla v rodině Jermanů a Sajlerů. Manželé Filip a Gabriela Sajlerovi obsadili ve třídě N nad 3000 ccm v sobotu druhé  místo Filip  a třetí Gabriela, v neděli pak Filip vyhrál a Gabriela skončila na druhém místě.  Manželé shodně hodnotili závod za perfektně zorganizovaný, k čemuž přispělo i letní počasí. „Byl to výborný závod, krásná kulisa náměšťského kopce obsypaná tisícovkami diváků“ zhodnotil Filip a jeho manželka dodala „Potvrzuji slova manžela a k tomu všemu musíme poděkovat za perfektně připravené vozy Mitsubishi Lancer EVO X, se kterými jsme startovali.“ Martin Jerman, otec Gabriely, startoval ve třídě GT nad 2000 ccm s vozem Lamborghini Gallardo GT 3 a v obou závodech tuto třídu vyhrál. „K náměšťskému závodu mám velké pouto a když všechno klape včetně vozu a je tak nádherné počasí, jako tomu bylo po oba dva dny závodů, je to prostě paráda“ zhodnotil Zámecký vrch Martin Jerman.

 

07 Gabriela Sajlerova GT3 na Zameckem vrchu MANN FILTER 2018

 

V týmu LMRT hostoval ještě další domácí, náměšťský jezdec Drahoslav Šubert na voze Mitsubishi Lancer WRC 05. Ten s tímto vozem dosáhl výborného výkonu, když po oba dva dny skončil absolutně na čtvrtém místě a dvakrát vyhrál ve třídě E1 nad 3000 ccm. „Jsem nadmíru spokojený, bylo to pěkné svezení, jak jsem očekával již před vlastním závodem“ s úsměvem konstatoval po převzetí pohárů Drahoš Šubert.

Ve výčtu jezdců LMRT nám bohužel schází loňský absolutní mistr republiky  David Komárek. Toho potkala po průjezdu cílem druhé tréninkové jízdy pro sobotní závod technická závada a došlo následnému zahoření v motoru jeho Normy M20FC KOMVET a tím pro letošní rok skončil pro Davida Zámecký vrch.

 

12 Smolar zavodu David Komarek Norma M20 FC KOMVET EVO

 

Všichni jezdci se již těší na následující závod, kterým bude Ecce Homo ve Šternberku o víkendu 1. – 3. června 2018, kde týmová jezdecká sestava změří svoje síly nejen z domácí špičkou, ale i jezdeckou elitou která pravidelně bojuje o body do Mistrovství Evropy, jehož je závod součástí.

 

Text a foto: Jiří Navrkal