Top 10 na dosah

IMG 20180513 WA0004

 

Máme za sebou další závodní víkend, tentokrát v italském Castrezzatu. Z italského šampionátu CIV, takového minibikového MotoGP, si tak Matyáš znovu odváží mnoho jezdeckých zkušeností a také několik bodíků. 

První nedělní kvalifikaci Maty obkroužil na mokrých gumách. Do druhé kvaldy už ale trať naštěstí oschla, takže mohl zatáhnout na tom, co zná nejlíp. Tentokrát mu kvalifikační čas vynesl doposud nejlepší umístění v CIV - 12. místo na roštu a vidinu top ten.

V prvním závodě už Matyho pomyslný stupínek byl na dosah a sváděl tak boj o 8.-13. místo. Pod šachovnicí Maty projel na 11.pozici a jeho vysněná top10 mu o kousíček utekla. Do druhého závodu nastoupil s velkým odhodláním dosáhnout cíle a vklouznout mezi nejlepší desítku. Odstartoval velmi dobře a až drobné chybičky dovolily soupeřům zdolat českou osmdesátčtyřku. Krásná to podívaná, jak Maty srdnatě bojuje o co nejlepší pozici v závodě. Bohužel ho v předposledním kole předehnal Etien na jedné z rovných pasáží a totéž se opakovalo i v posledním kole s Cirem. Takže i tentokrát z toho byla až 12.pozice a celkových 9 bodů. Před příštím závoden v San Mauro Mare nás tedy čeká technický domácí úkol.

 

IMG 20180514 WA0005

 

Kvůli předpovědi počasí na tento závodní víkend, se Káča s ohledem na zranění z minulého závodu rozhodla do závodu nenastoupit. Riziko pádu a následné obnovení nedoléčené zlomeniny bylo příliš veliké. I když si s námi počasí pěkně pohrálo a deště byly opravdu vydatné, trať vždy stačila uschnout. Snad bude pokračování seriálu o něco klidnější a už za řidítky uvidíme taky Katku. 

Děkujeme všem partnerům a také mechanikům od GiHR za pomoc.