Tým Captain Candy ovládl MotoSurf WorldCup v Brně

IMG 7144

 

Nový tým do nové sezóny a hned dvojité umístění na příčkách nejvyšších. Řeč je o nově vzniklém týmu Captain Candy, který založila úřadující mistryně světa v motorovém surfování Martina Bravencová, která sama závodí v kategorii žen. Po jejím boku pak mezi pány startuje mladý talent Lukáš Záhorský a toto složení má, zdá se, obrovskou sílu.

 

http://www.motorsportfoto.eu/fotoalbum/2018-motosurf-world-cup-brno

IMG 6496

 

 

Úvodní podnik sezóny na Brněnské přehradě ovládl v pánské kategorii právě Záhorský. V kvalifikaci měl smůlu, když jej přibrzdila technická závada. V závodech však jel bezchybně a triumfoval v obou finálových jízdách. Nestačil na něj ani vítěz kvalifikace a úřadující mistr světa Jakub Kornfeil. Ten se musel po finále spokojit s celkovým druhým místem. Kornfeilovi ve finále chybělo štěstí, takže třetí a druhá příčka dala dohromady druhou pozici. Skvělý závod na domácí půdě odjel Jan Drkoš. Brňan si ve finále dojel pro druhé a třetí místo. Závod na Brněnské přehradě pro něj tedy znamená první pódium v kariéře a stejný bodový zisk jako měl druhý v pořadí Jakub Kornfeil.

 

IMG 7105

 

Mezi ženami to bylo napínavé hlavně v souboji mezi Martinou Bravencovou a Anetou Šacherovou. Nakonec to ale byla loňská vítězka Bravencová, která se mohla radovat z prvenství v úvodním závodě. Ve finálových jízdách to bylo těsné, ale Martina dokázala ovládnout obě finále, a tak jí zaslouženě patří první místo. Aneta Šacherová odjela skvělý závod. I když z Brna odváží druhé místo, rozhodně neřekla své poslední slovo. Čtvrtým a třetím místem si umístění na stupních vítězů pojistila Zdenka Nyestová startující za Jetsurf Slovakia. Jeden jediný bod, který bude mrzet, postrádala domácí Klára Sitarová z týmu MSR Engines. Teprve šestnáctiletá závodnice z Brna se na své první pódium v MotoSurf WorldCup kariéře nevešla nejtěsnějším možným rozdílem. Nejlepší pětici uzavřela britská závodnice Anya Colley, kterou v obou finále zdržel pád.

 

IMG 6478

 

MotoSurf WorldCup v Brně zahájil svou sezónu a do akce se vrací zase za dva týdny ve Wyboston Lakes ve Velké Británii.