Třetí závod italského šampionátu týmu Hörmann tuning.

IMG 20180611 WA0001

 

Tento víkend jsme se vydali na do Rimini na nám dobře známý okruh San Mauro Mare. Malý problém nám způsobil páteční déšť. Nemělo cenu tedy trénovat na mokré trati vzhledem k víkendové předpovědi. V sobotním ranním tréninku si Maty zajížděl nový motor a Káča už začala hledat místa, kde zrychlit a jak naladit techniku. V prvním tréninku vše šlapalo jak mělo pro Matyho i zbytek dne, avšak Káču o celé 2 tréninky obrala banální závada, na kterou se nedařilo nikomu přijít.

 

 

Zbytek sobotních tréninků jsme věnovali nastavení a zajetí nového obutí. Do ranní nedělní kvalifikace se Katka pustila s vidinou, přiblížit se místní minibikové špičce a celkem se jí to i dařilo, každou jízdou si zlepšila svůj osobní rekord. Maty tentokrát zatáhl za plyn a na roštu si vyjel 14. pozici z 20 jezdců, kde celé startovní pole bylo vměstnáno do rozdílu pouhých 3 vteřin. První závod byl pro kategorii Open A se startující Kačkou kvůli nešťastnému pádu jednoho z jezdců zastaven. Po restartu byla pro českou pilotku jasná taktika, držet se alespoň pár kol se 2 piloty, to se dařilo do chvíle, než se Katka odporoučela k zemi. Závod dojela tedy na 7. příčce s důležitými 9 body. Matyho cílem v CIV je pokořit TOP10 a přiblížit se tak špičce, tento šampionát lze přiblížit takovému minibikovému motoGP. V prvním závodě po velmi špatném startu bojoval, co to šlo, a 14. pozice mu zůstala.

 

IMG 20180611 WA0002

 

Ve druhém závodě Káčina taktika zůstala stejná, jela skvěle, ale při nájezdu do 3. kola dostala highsider, který naštěstí ustála, ale dost ji zpomalil, a ztratila tak cenné vteřinky, které ji oddělily od skupinky před ní. Tentokrát Katka projela pod šachovnicí na 9. místě. Celkově to tedy pro Káču bylo místo 8., ale důležité cenné zkušenosti a hlavně výrazné zlepšení v rychlosti. V kategorii junior C na startu několik soupeřů zaváhalo a Maty provedl v prvních zatáčkách po startu pár pěkných manevrů a okamžitě se dostal na 9. místo. Tuto pozici si držel statečně až do konce závodu i přes neustálý tlak skupinky za ním. Po tomto víkendu vezeme do Česka 16 a 9 bodů a hlavně Matyho pomyslný stupínek, tak snad se podaří i další závody a v Rieti budeme atakovat Top 10. Chtěli bychom hlavně poděkovat výrobci motorů GHR za jejich úžasnou spolupráci a ochotu. Také všem ostatním sponzorům a fanouškům, moc si Vaší podpory vážíme. 

 

TZ