Tým SIC Racing převzal Ángel Nieto Team a podepsal smlouvu s Yamahou

19thumb 99 newsletter xlarge

Malajský tým SIC Racing převzal satelitní tým Ducati Ángel Nieto Team, uzavřel tříletou smlouvu s Yamahou a od roku 2019 bude závodit v MotoGP. Nový tým bude jezdit na motocyklech Yamaha YZR-M1. Tím bylo ukončeno hledání satelitního týmu, za Tech 3, který přechází ke KTM. Majitelem SIC Racing je Sepang International Circuit. Tým byl založen v roce 2014 a závodil v kategoriiích Moto3 a Moto2.

Je pravděpodobné, že příští rok bude v MotoGP 11 týmů. Ángel Nieto Team nebude působit v královské třídě a  Marc VDS nebude pravděpodobně pokračovat po konfliktu uvnitř týmu, který vedl k odchodu Michaela Bartholemyho.

Ángel Nieto Team založil Jorge Martínez pod jménem Team Aspar, ale letos byl přejmenován na počest španělské závodnické legendy. Jorge Martínez převezme pozici sportovního poradce nového týmu.

 

alvarothumb 98 newsletter xlarge

 

Tým Aspar vstoupil do MotoGP v roce 2010 a postupně používal motocykly Ducati, Honda a Aprilia. Nikdy nezískal pódiové umístění v královské třídě, i když Eugene Laverty i současný jezdec Álvaro Bautista dokázali dojet v závodě na čtvrtém místě. V současnosti tým jezdí s motocykly Ducati z roku 2017 (Alvaro Bautista) a Ducati z roku 2016 (Karel Abraham). 

Smlouva SIC Racing s Yamahou má vypršet na konci roku 2021. Výrobce oznámil, že bylo podepsáno memorandum.

 

karel17thumb 105 newsletter xlarge

 

Předpokládá se, že na jednom z motocyklů bude jezdit nováček z týmu VDS Honda Franco Morbidelli, ale je otázkou kdo bude jeho týmovým kolegou. Již delší dobu je s týmem spojován Dani Pedrosa, ale je také možné, že tento jezdec oznámí na Sachsenringu konec kariéry.

Kde pojedou současní Asparovi jezdci Alvaro Bautista a především brněnský závodník Karel Abraham je zatím předmětem spekulací.

 

JM 

Foto: Angel Nieto Team