MZAV MAVERICK RESCUE EURO CUP na Automotodromu v Brně 2019

MaverickRescueBrno2019 26

O první dubnové sobotě se na brněnském Automotodromu uskutečnil úvodní podnik seriálu Mezinárodních závodů současných a historických automobilů do vrchu MAVERICK RESCUE EURO CUP 2019. Ze 64 přihlášených jezdců jich prošlo páteční administrativní a technickou přejímkou 60, se soudobými vozy jich bylo 48 a s historiky pak startovalo 12 jezdců.

Letošní III. GMS Hillclimb Prolog Automotodrom Brno, v jehož rámci se jel mimo závodu MZAV MREC i Liqui Moly Mistrovství ČR premiérově na trati 4,8 km a to ve směru chodu hodinových ručiček. Start byl za boxovou uličkou a cíl pak ve stoupání před závěrečnou dvoj zatáčkou. Na trati byly zbudovány tři retardéry podle oficiálního předpisu FIA 2019. Ne však pro všechny závodníky byl úkol projetí retardéry zvládnut a došlo k několika kolizím, ale byli i tací, kteří nezvládli některou ze zatáček a skončili v bezpečnostním kačírku. Již od středy do pátku, si řada jezdců okusila novou trať v rámci volných testovacích jízd, které pro ně byly připraveny.

 

MaverickRescueBrno2019 16

 

Počasí sobotního rána pořádně těmto závodům nepřálo. Citelné chladno, doplněné drobným, leč vytrvalým deštěm, to byla kulisa úvodních tréninkových jízd a části prvního závodu. Na start se postupně postavili k tréninkovým jízdám všichni převzati jezdci včetně favoritů – např. Christiana Ferstla, jeho manželky Sigrid Ferstlové, Ferdinanda Madriana – z Rakouska, loňského absolutního vítěze Philippa Wilhelma z Německa a celá řada našich jezdců včele s Romanem Švorcem, Milanem Valáškem či Lukášem Štelclem.

V průběhu soboty se odjely dva závody, z nichž se každý skládal ze dvou jízd. V nich kraloval Christian Ferstl s formulovým vozem Tatuus Master NT S2000 a z Brna se odvezl poháry za dvojnásobné absolutní vítězství a dále pak za první místa ve skupině E2/C a třídě do 2000 ccm. V první jízdě druhého závodu, kdy se počasí umoudřilo a povrch trati oschnul, atakoval Ferstl čas pod dvě minuty, ale nakonec se mu to nepodařilo, když zajel čas 2:00,93 min. a stanovil rekordní čas pro závody MZAV MREC pro příští období na tomto okruhu. V první jízdě skončil na druhém místě Hermann Waldy jun. z Rakouska s dalším vozem Tatuus, ale ve druhém závodě tento výsledek vzhledem k problémům na trati nezopakoval a byl nakonec hodnocen jako poslední dojetý jezdec do cíle na čtyřicátém prvním místě.

 

MaverickRescueBrno2019 3

 

Podobné problémy měl i jeho krajan, třetí v prvním závodě Bernhard Gradischnig s Normou M20F, ten ve druhém závodě absolvoval pouze první jízdu a následně ze závodu odstoupil. Velké problémy měl obhájce loňského prvenství Philipp Wilhelm. Ten první závod ukončil na čtrnáctém místě a ke druhému již nenastoupil. Prvním českým jezdcem byl v úvodním závodě na čtvrtém místě Roman Švorc, startující s vozem Lucchini P3-96M, který toto umístění ještě ve druhém závodě vylepšil a byl klasifikován za vítězným Ferstlem na druhém místě.

Stejná umístění získal ve skupině E2/C a ve třídě nad 2000 ccm skončil jednou druhý a jednou vyhrál. Páté místo v prvním závodě patřilo absolutně Ferdinandu Madrianovi s vozem Norma M20F, ve druhém závodě se probojoval na místo třetí.  Nejprve šesté a pak čtvrté místo, to bylo umístění dalšího Rakušana Benjamina Dullera s vozem Ford Fiesta WRC, který byl postaven v dílnách okříšského týmu KOMVET Racing.

Duller byl dvakrát první ve skupině E1. S tímto vozem do loňské sezóny jezdil Marek Rybníček pravidelně v domácím mistrovství a startoval i v několika závodech evropského šampionátu. Do první desítky se ještě v prvním závodě umístili sedmý Kramer, osmý Galáš, devátá byla Ferstlová a desítku uzavřel Valášek. Ve druhém závodě byl pátý Kramer, šestý Galáš, sedmý Schwendinger, osmý Štelc, devátý Bokůvka a desáté místo obsadil Podmajerský.

 

MaverickRescueBrno2019 22

 

Mezi dvanácti jezdci s historickými vozy byl dvakrát nejrychlejší další rakouský jezdec Christian Rutter se sportovním vozem PRC S2000. Ten dosáhl nejrychlejšího času ve druhé jízdě druhého závodu, kdy zajel 2:15,69 min. a dále si z Brna odvezl dvoje prvenství ze skupiny HA 2 – sportovních a závodních automobilů. Druhé a třetí místo vybojoval Petr Tykal na formuli MTX 1-03, Tomáš Homola byl s vozem BMW E30 nejdříve třetí a pak druhý. Ve skupině HA1 – cestovní vozy, obsadil v obou závodech první místo. V celkovém hodnocení prvního závodu byl čtvrtý Martinek a pátý Vrátil, ve druhém za čtvrtým Martinkem skončil pátý Jelínek.

Velice atraktivní byl start mezi historiky dvou vozů Aero Minor Sport 750 z roku 1949. Jeden z těchto vozů tehdy dojel na druhém místě absolutně a vyhrál ve třídě.  Pro jezdce Zdeňka Kašpara a Davida Karáska z týmu Le Mans Redux to byl jeden z dalších testů vozů pro start v závodech historiků na okruhu Le Mans ve Francii, kterého se chtějí příští rok zúčastnit.

Další vůz, nad kterým zaplesalo srdce, byl Giom 01 slovenského jezdce Jána Ondrejky. Jedná se o nejnižší závodní vozidlo postavené v sedmdesátých létech minulého století na Slovensku. Hnací jednotkou je motor ze Škody 100. Ondrejka startoval pouze v prvním závodě a skončil na osmém místě absolutně mezi historiky a ve skupině HA 2 si dojel pro třetí místo.

 

MaverickRescueBrno2019 23

 

Součástí obou závodů byly promotérem vypsané ještě dvě samostatné kategorie. Lady Trophy – soutěž žen, byla na účast skoupá neboť startovala pouze jediná žena a to Rakušanka Sigrid Ferstlová (do loňského roku Schoeglerová) se sportovním  vozem PRC SS a tudíž dvakrát tuto kategorii vyhrála. Druhou byla Junior Trophy pro mladé jezdce, ve které byl dvakrát nejlepší Jáchym Galáš s vozem VW Golf GTI TCR. V prvním závodě skončil druhý Michal Žáček a třetí byl Daniel Kubík. Ten si ještě ve druhém závodě vylepšil umístění, když skončil druhý a třetí byl Lukáš Nastoupil.

Seriál Mezinárodních závodů současných a historických automobilů MAVERICK RESCUE EURO CUP 2019 bude pokračovat o víkendu od 19. do 21. dubna na zkrácené trati slavného závodu do vrchu – ECCE HOMO ŚTERNBERK.  Na trati jejichž délka bude 3,2 km se pojedou dva závody jako Memoriál Jiřího Sedláčka a Antonína Muchy.

Program odstartuje páteční technická a administrativní přejímka a také závodnický maškarní bál v Lesnickém učilišti v Opavské ulici ve Šternberku. 

 

TZ Maverick Rescue Eurocup