Populární šampionát se vrací. Finále Histo Cupu se uskuteční na Masarykově okruhu. Fanouškům nabídne boj o tituly a ikonické závodní vozy v ostré akci

HistoCup1

 

Velký zážitek všem příznivcům zlatých časů automobilového závodění slibuje víkendový program na Masarykově okruhu. Do Brna se v termínu 9. a 10. října vrací populární Histo Cup. Šampionát, ve kterém v ostrém závodním režimu startují slavné vozy z druhé poloviny dvacátého století.

Register to read more...

Nina Rindtová a Sir Jackie Stewart vzpomínali v Salzburgu na přítele a muže Jochena

IMG 9497SlzbgHangar

 

Panu Dietrichovi Mateschitzovi, soudobně asi nejbohatšímu Rakušanovi, se dá možná vytknout, že nahromadil víc peněz, než by jeho rodina mohla za 100 životů spotřebovat – jedno se mu ale musí uznat k dobru: své miliony investuje z velké části do sportu, hlavně do motorsportu.

Register to read more...

Na DTM v Hockenheimu se přišli podívat i…

RKlemmi101

Sluníčko svítilo, bylo příjemně teplo a politika dovolila, aby Gerhard Berger ke „své“ DTM připustil i neomezený počet diváků. Přišlo jich jak v sobotu tak i v neděli kolem 20.000 – a přišla i prominenti, jak si mohl Roman Klemm v Hockenheimu všimnout…

Register to read more...

Pocta legendě - Sedmá zatáčka na Masarykově okruhu nově nese jméno Bohumila Staši

zatacka Bohumil Stasa 8  

 

 

Zatáčka Bohumila Staši. Název, který odteď mohou používat všichni fanoušci motoristického sportu, kteří budou popisovat dění na závodní dráze Masarykova okruhu. Sedmá zatáčka byla dnes slavnostně pojmenována po jednom z největších československých závodníků historie.

Register to read more...

Výjimečný závěr sezóny pro motocyklové závodníky. Na Velké ceně Bohumila Staši se představí tuzemská elita

JCB IMG 8108

59 - Jakub Gurecký, 56 - Jonáš Kocourek

Šampionát silničních motocyklů Českomoravské asociace motocyklového sportu má na Masarykově okruhu velkou tradici, ale letos budou jezdci poprvé soupeřit o poháry Velké ceny Bohumila Staši. Nový název odkazuje na legendu československého motoristického sportu, na jehož počest bude o víkendu pojmenována jedna ze zatáček Masarykova okruhu.

Register to read more...

Anton Hahnenkamm: Naučit se Nürburgring to chce čas a peníze…

Anton 05

Dnes 37letý Dr. Anton Hahnenkamm má za sebou kariéru, na jakou se (v jejím konečném dopadu) může ohlédnout 99,9% talentů z juniorských formulových tříd. Je sice dvojnásobným mistrem Rakouska Formule Ford1800, závodil mimo to jak v německém, tak i v šampionátu BeneLuxu a má doma bezpočet pohárů (mezi nimi i mnoho z Brna a Mostu) – přesto musel jednoho dne uznat, že jeho cesta do formule 1, nebo alespoň do placeného profesionálního kokpitu nepovede.

Register to read more...

Foto story - Více a méně skryté zajímavosti kolem Nürburgringu

Roman Klemm606

Z deseti profesionálních jezdců, kterých se zeptáte na nejlepší závodní okruh světa, jich devět odpoví „Nürburgring“. Na mysli samozřejmě mají původní, přes 20km dlouhou Severní Smyčku trati, kterou německý stát postavil před zhruba 100 lety především proto, aby alespoň trošku odpomohl chuďoučkému kraji v pohoří Eifel na západě státu od nezaměstnanosti a bídy.

Register to read more...

Osmiletý Šimon Kučeřík vybojoval v Chorvatsku titul mistra Evropy minimoto

MINIMOTOCUP BRNO 6 2021 1 988

 

O víkendu 25. - 26. 9. 2021 se na okruhu v chorvatském městečku Novi Marof konal závod Mistrovství Evropy Mini Road Racing European CUP FIM. Víkend byl vypsán na tři závody. Tohoto závodu se zúčastnil i Šimon Kučeřík z Ratíškovic u Hodonína, který jede za JRT ACADEMY BRNO CIRCUIT a Region Racing Team.

Register to read more...

Nedělní závod kategorie World Supersport 300 na počest Deana Berta Viñalese

2021 Round07 Jerez WorldSSP300 Sunday 05462

Jonáš Kocourek

 

Po tragické nehodě, která se odehrála během sobotního prvního závodu kategorie World Supersport 300, a při které přišel o život Dean Berta Viñales, vedení závodu rozhodlo pokračovat v nedělním programu na počest tohoto mladého závodníka.

Register to read more...

Foto Story - NLS na Nürburgringu: Vítejte v Zeleném pekle!

Roman Klemm107

V německých sportovních médiích se v posledních dvou letech hodně hovořilo o zuřícím souboji šampionátů DTM a ADAC-GT-Masters. Zvláště od chvíle, kdy se zodpovědní DTM rozhodli vypsat své mistrovství také s vozy GT3, začal lítý boj o účastníky, televizní stanice a fandy. Možná, že se jaksi „v jejich stínu“ vyvinul třetí vážný protagonista... Dobrá, Nürburgring Langstrecken Serie (NLS) nepřenáší žádná z velkých televizních stanic – kvalitní live-stream je (pro ty, které zajímá) - ovšem zajištěn.

Register to read more...

Úspěšná sezóna pro brněnské juniory. V mezinárodním Mistrovství České republiky Miniracing vybojovali čtyři mistrovské tituly

Tadeáš Benáček Brno 2021

 

Posledním podnikem na Slovakia Ringu skončila o víkendu sezóna mezinárodního Mistrovství České republiky Miniracing. Pro jezdce Brno Circuit Junior Racing Teamu byla velmi úspěšná. Hned čtyři mladí závodníci se stali mistry ve svých závodních třídách. Členové juniorského závodního týmu Automotodromu Brno zároveň vybojovali i tři tituly vicemistrů.

Register to read more...