Matyáši Pálkovi v Itálii pršelo štěstí.

121335129 2672321243005788 7194807179959152045 n

Čerstvě třináctiletý břeclavský závodník Matyáš Pálka jel na poslední závod Mistrovství Itálie CIV s cílem zlepšit dosavadní páté místo v celkovém pořadí.

Na okruhu Adria International Raceway, na kterém se před nedávnem jelo ME Minimoto to měl, ale mladý jezdec složité. Ani jeden páteční dopolední trénink nedojel kvůli technickým problémům a Matyášův táta a zároveň mechanik se do Itálie dostal až v sobotu nad ránem, protože čekal doma na výsledky Covid testu.

Nedělní ráno provázel déšť a zima a Matyáš zatím netušil, že mu vlastně prší štěstí.

V první kvalifikaci zajel Maty druhý nejrychlejší čas. Ve druhé kvalifikaci vyjel na  polosuchou trať s pneumatikami do mokra, ale jezdci na suchých gumách byli o něco rychlejší a tak z toho byla osmá pozice na startovním roštu.

Start prvního závodu mu vyšel výborně a už v průběhu úvodního kola se dostal na třetí příčku. V dalším průběhu závodu postoupil na druhé místo, jel v klidu za vedoucím jezdcem a chystal si předjetí v závěru závodu. V posledním kole předjel vedoucího jezdce, který vzápětí spadl, a vyhrál tak svůj první závod v prestižním italském mistrovství CIV.

Druhý závod byl kvůli nepřízni počasí zrušen.

Maytáš Pálka si tak splnil svůj cíl a v celkové klasifikaci vybojoval nejen díky podpoře týmu GHR skvělé třetí místo.