Sestry Kolocovy už začaly trénovat na Dakar 2023. S čím dvojčata pojedou ?

958706

 

Aliyyah a Yasmeen Kolocovy zahájily přípravu na Rallye Dakar

Ve druhé polovině minulého týdne proběhlo v Milovicích před dakarské testování bugin Can-Am. Jak prozradil majitel týmu Martin Koloc, zároveň se jednalo o zahájení přípravy jeho dcer na Rally Dakar.

Týmový management plánuje start obou dívek na rok 2023, kdy bude dvojčatům osmnáct let. Větší „zkušenosti“ s nejslavnější dálkovou soutěží planety má Yasmeen, která v roli reportérky zpovídala letos v lednu takové hvězdy, jakými jsou aktuální vítěz kategorie automobilů Carlos Sainz, či Násir al Attíja, který má na svém kontě tři dakarské triumfy plus bronzovou medaili z OH ve sportovní střelbě.

 

958708

 

Holky za mnou přišly s tím, že by chtěly závodit, klíčoví partneři s tím nemají problémy, takže proč to nezkusit,“ uvedl v této souvislosti Martin Koloc. Jak ovšem zároveň dodal, příprava na Dakar by rozhodně neměla snížit okruhové ambice obou dívek. „V současné době lze těžko něco plánovat s časovým předstihem, každopádně už letos v prosinci by měly holky absolvovat pouštní tréninkový kemp v Kataru."

 

958707

 

Zatím není zcela jasné, v jakých kategoriích budou historicky nejmladší účastnice Rallye Dakar startovat. Jako nejpravděpodobnější se jeví vcelku logicky kategorie Side by Side, může to však být i v trucku nebo ve tříde T1 (osobní vozy).

„V této chvíli je připraven velmi intenzivní dvouletý tréninkový program, během kterého budou DAKAR Sistaz sbírat zkušenosti v Evropě, UAE, Jižní Africe, Maroku a Kataru“ dodal Martin Koloc.

 

TZ a foto: Buggyra Racing