Jarní cena Brna zahájila motocyklovou sezónu. Nejtěsnější souboj předvedli Karel Pešek s Michalem Práškem

JCB IMG 8108

 

Motocyklová Jarní cena Brna zahájila o víkendu závodní sezónu na Masarykově okruhu. Dvě stovky jezdců rozdělených do šesti hlavních závodních kategorií nabídly zajímavé souboje, bohužel kvůli epidemiologickým nařízením bez diváků.

 

JCB 21 Patek 231

Šárka Schmidtová - Klasik - Yamaha 350 - rok výroby 1972

 

Po pátečních volných trénincích následovaly sobotní kvalifikace a první závodní jízdy. V neděli dopoledne se jely kvalifikace a odpoledne druhé závodní jízdy.

 

JCB IMG 8058

Trio jezdců Brno Circuit JRT na pódiu  - Vítěz Jakub Gurecký, druhý Jonáš Kocourek a třetí Michal Prokeš

 

Kategorii Supermono a SSP400 kraloval po oba dny Petr Najman na Hondě. Ve třídě Klasik se sešly motocykly o objemu od 175 cm3 do 750 cm3 a vítězem byl vlastně každý, kdo dokáže tyto nádherné historické stroje udržovat v chodu a přivézt je na start závodu.

Šárka Schmidtová jedoucí ve třídě Klasik na motocyklu Yamaha 350 ccm z roku 1972 zhodnotila závodní víkend: "Byl to super vydařený závodní víkend. Pořadatelé mají můj velký obdiv. V této nelehké době zvládli organizaci skvěle. Poskytli rychlé informace ohledně posunutého termínu závodů, možnosti nového přihlášení, vyřízení licence CAMS, platby, testování PCR. Veškeré informace pro závodníky byly včas a podrobně zveřejněny. A během toho všeho byli všichni pořadatelé příjemní, ochotní a i pod rouškama usměvaví. Myslím, že závodníci si tento víkend moc užili. Soupeřilo se jak v trénincích, tak i v závodech. Atmosféra byla super. Počasí přálo. Organizace na jedničku. Pořadatelům patří velké poděkování."

 

V obou závodních jízdách 125SSP + 250SSP projel cílem na prvním místě Chris Meyer na Hondě.  Kategorie do 600 cm3 měla favorita v Ondřeji Vostatkovi. Bývalý jezdec juniorského mistrovství světa Moto3 a současný závodník španělského šampionátu CEV Superstock 600 podlehl v prvním závodě o tři desetiny Michalu Chalupovi, ale nedělní závod už byl zcela v jeho režii a vyhrál o 18 vteřin.

 

JCB 21 Patek 526

Ondřej Vostatek - Yamaha

 

Oba závody kategorie TWIN+125GP+STOCK 300 probíhaly ve znamení souboje jezdců domácího Brno Circuit JRT Jakuba Gureckého a Jonáše Kocourka s účastníkem mistrovství světa World SSP300 Oliverem Königem. Jakub s Jonášem jeli na motocyklech KTM pro Northern Talent Cup a Oliver na Kawasaki Stock 300. I přes ne úplně srovnatelnou techniku jeli kluci fantastický závod a nedarovali si ani kousek trati. Cílem projel dvakrát první Jakub Gurecký před Jonášem Kocourkem a Oliverem Königem.

 

JCB IMG 8045

Legenda motoristické novinařiny pan Tomáš Gescheidt zpovídá po závodě Jakuba Gureckého

 

Jakub Gurecký: „Podařilo se mi dvakrát vyhrát, navíc jsme se o první místo přetahovali s Jonášem ze stejného týmu, takže to bylo napínavé až do cíle. Doufám, že tady v Brně budou brzy další závody, abych se mohl zúčastnit znovu.“

 

JCB 21 Patek 813

Jonáš Kocourek - KTM - Brno Circuit JRT

 

Jonáš Kocourek: „Byla to ideální příprava, protože nám společně s Kubou za chvíli začíná sezóna Northern Talent Cupu v Le Mans. Dnešní závod byl ještě napínavější než sobotní, v posledním kole mi to na Stadionu do levé zatáčky poslal Oliver König, ale předjel jsem ho zpátky. Kubu už jsem dohnat nestihl, ale i tak považuji víkend za úspěšný. Nasbírali jsme nové zkušenosti, které se nám ve Francii budou hodit.“

 

JCB 21 Patek 1068

Karel Pešek - Kawasaki

 

Vrcholem víkendu byly závody třídy nad 600 cm3, ve které v sobotu vyhrál jednoznačně Michal Prášek o téměř devět vteřin před Karlem Peškem. V neděli si jezdci pořadí otočili, ale jakým způsobem… Karel Pešek porazil po neuvěřitelně dramatickém dojezdu Michala Práška o 0,001 vteřiny.

 

JCB 21 Patek 1061

Michal Prášek - BMW

 

Organizátoři z Českomoravské asociace motocyklového sportu se ještě v průběhu závodního víkendu rozhodli vyhlásit druhý letošní termín. Podzimní cena Brna se pojede ve dnech 1. – 3. října. Ještě předtím čekají účastníky roadracingových klání pod hlavičkou Českomoravské asociace motocyklového sportu závody v Kopčanech a Dymokurech.

 

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY JARNÍ CENY ZDE

 

FOTOGALERIE ZDE

 

JCB 21 Patek 875

Jakub Gurecký - KTM - Brno Circuit JRT

 

JM